Wprowadź do swojej firmy cyfrowy obieg dokumentów. Wybierz narzędzia OpenText

Każdy biznes procesuje setki czy tysiące dokumentów dziennie – e-maili, faktur, raportów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, opracowań, tekstów. W miarę rozwoju firmy, ta liczba tylko się zwiększa – średnio o 22% rocznie. Zmniejsza się za to produktywność pracowników, którzy muszą coraz więcej czasu poświęcać na odszukiwanie, sortowanie czy przepisywanie danych z dokumentów.

Średnio pracownicy poświęcają 50% swojego czasu na poszukiwanie informacji. Odnalezienie jednego dokumentu zajmuje ok. 18 minut. To od 20 do 40% ich czasu pracy.

Jeśli chcesz temu przeciwdziałać

Świat bez papieru staje się już normą.

Firmy nie mogą pozwolić sobie na ignorowanie narzędzi wspierających digitalizację i porządkowanie obiegu dokumentów. Skorzystaj z wsparcia S&T i w pełni wykorzystaj możliwości technologii OpenText takie jak:

Redukcja kosztów
operacyjnych

Jedna faktura może przechodzić z rąk do rąk nawet kilka razy, będąc przetwarzana przez różne działy. System ECM, automatyzując podobne procesy, umożliwia zaoszczędzenie czasu pracy i redukuje koszty związane m.in. z płatnymi nadgodzinami, karami finansowymi, przechowywaniem papierowych dokumentów w bezpiecznym miejscu czy dublowaniem procesów

Automatyzacja
powtarzalnych procesów

Przygotowywanie umów w oparciu o zatwierdzone wzorce, uzupełnianie informacji w teczkach kadrowych, pobieranie informacji z faktur przesyłanych ich do systemu – to tylko wybrane powtarzalne czynności, które pochłaniają czas pracowników. Powierzając te zadania narzędziom OpenText, redukujesz ryzyko popełnienia błędu przy przepisywaniu czy wpisywaniu danych do umowy.

Kontrola
dostępu do
dokumentów

Sprawdzaj, czy tylko upoważnieni pracownicy posiadają dostęp do wrażliwych informacji i sprawnie nadawaj lub odbieraj odpowiednie uprawnienia. Automatyzuj bezpieczną współpracę nad dokumentami z osobami spoza firmy.

Sprawne
odnajdowanie
informacji

Dzięki dodatkowym możliwościom klasyfikowania, oznaczania i tagowania dokumentów oraz przechowywaniu wszystkich informacji w jednym systemie, znalezienie poszukiwanej informacji jest kwestią sekund, nie minut. Dotyczy to również danych nieustrukturyzowanych, takich jak e-maile czy pliki przesyłane na komunikatorze.

Wersjonowanie
historii
dokumentu

Miej pewność, że pracownicy zawsze działają na najbardziej aktualnym pliku. Sprawdzaj, kto wprowadził konkretną zmianę i w razie konieczności przywracaj poprzednie wersje.

Dostosowanie
do aktualnych
przepisów prawnych

Prawo poszczególnych krajów bardzo jasno określa zasady przetwarzania informacji wrażliwych. Ręczne zarządzanie dokumentami oznacza, że łatwo zapomnieć o konieczności zniszczenia dokumentu po upływie określonego czasu lub przegapić miejsce, z którego powinny zostać usunięte dane osobowe. Rozwiązania OpenText usprawnią te procesy, zwiększając poziom compliance – nawet przy częstych zmianach prawa.

Integracja
z zewnętrznym
oprogramowaniem

Rozwiązania OpenText integrują się z szeregiem aplikacji i systemów od wiodących liderów technologicznych, takich jak SAP, Microsoft czy Salesforce. Dzięki temu ECM nie funkcjonuje w firmie w oderwaniu od innych systemów, a wręcz przeciwnie – włącza dane z nich do cyfrowego obiegu dokumentów.

Łatwe
przygotowywanie się
do audytów

Kontrole czy audyty weryfikujące poprawność działania biznesu, m.in. pod kątem uzyskiwania certyfikatów z zakresu przetwarzania danych, często wymagają wglądu w dokumenty biznesowe oraz sposób egzekwowania poszczególnych procedur. Mając wszystkie informacje w ramach jednego systemu, możesz szybko przekazywać potrzebne dokumenty, pliki czy korespondencję.

Wybierz rozwiązania OpenText i wsparcie Axians

Platforma OpenText
Extended ECM.

Kompleksowy system do zarządzania zasobami informacyjnymi w biznesie, integrujący usługi porządkowania i dostępu do treści elektronicznych z wiodącymi aplikacjami.

Więcej >>
SAP Invoice Management by OpenText (VIM)

Wsparcie obiegu faktur w systemie SAP – w wersji papierowej i elektronicznej dzięki skanowaniu, technologii OCR, klasyfikacji dokumentów i akceptacjom biznesowym.

Więcej >>
OpenText
InfoArchive

Nowoczesne rozwiązanie do archiwizacji danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych, które umożliwia redukcję kosztów przechowywania dokumentów.

Więcej >>

Narzędzia do digitalizacji treści
oraz zarządzania dokumentami i danymi

Najeczęściej
są wykorzystywane
przez

Sprzedaż: 62%
Marketing: 57%
Finanse: 53%
IT: 41%
Dział prawny: 39%
Operacje: 35%
Źródło: Statista

Wdrażając narzędzia ECM razem z Axians zyskujesz

Dedykowane wsparcie
aplikacyjne podczas
wdrożenia
Przeszkolenie kluczowych pracowników z możliwości funkcjonalnych
Dokumentację techniczną i instrukcje dla użytkowników końcowych

Jak nasi klienci korzystają z ECM?

Sanok Rubber Company

Wdrożony obieg faktur zakupowych w systemie SAP w oparciu o SAP Invoice Management oraz Information Capture umożliwiło wyeliminowanie czasochłonnych czynności związanych z ręcznym wprowadzaniem danych czy weryfikowaniem faktur zakupowych.

Więcej >>

Uniwersytet Warszawski

Elektroniczny obieg faktur zakupowych VIM uporządkował i zoptymalizował procesy obsługi faktur zakupowych oraz przedpłat, m.in. dzięki zaprojektowaniu odpowiednich procesów w ramach elektronicznego obiegu dokumentów (np. śledzenia i raportowania faktur) oraz wyeliminowaniu konieczności zatwierdzania płatności w formie papierowej

Więcej >>

Przeczytaj wpisy naszych ekspertów

shutterstock_1792952278-1024x416
Jak przyśpieszająca transformacja cyfrowa zmienia rolę ECM w firmie?

Polskie firmy coraz częściej rozumieją wagę transformacji cyfrowej. Wiedząc, jak bardzo to jest złożony proces, sięgają po usługi specjalistów ds. digitalizacji, którzy kompleksowo wprowadzają biznes w nową epokę. Jednym z narzędzi kluczowych do osiągania sukcesu są systemy klasy ECM.

shutterstock_1512503813-1024x454
Procesy czy produkty – co częściej ulepszają polscy przedsiębiorcy?

Produkty odpowiedniej jakości to podstawa działania biznesu. A opracowywanie nowości lub aktualizowanie istniejącej oferty to skomplikowany proces – każdy przekazywany do sprzedaży produkt to efekt testów, badań i prac koncepcyjnych. W skrócie: rezultat procesów.

Czy system ECM może pomóc w ochronie własności intelektualnej?

Wiele biznesów utrzymuje swoją przewagę konkurencyjną dzięki samodzielnie wypracowanym rozwiązaniom. Zarządzanie i ochrona tych zasobów to wyzwanie, z którym pomagają systemy ECM.

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zarządzać treścią i zasobami informacyjnymi w Twoim przedsiębiorstwie?

OpenText - światowy lider na rynku rozwiązań typu Enterprise Content Management (ECM) pozwalających na optymalizację i automatyzację procesów zarządzania informacją. Od trzydziestu lat dostarcza aplikacje do zarządzania treścią i danymi dla największych światowych przedsiębiorstw i agencji rządowych.