Zadbaj o bezpieczeństwo informatyczne
Twojego biznesu

Jak zapewnić bezpieczne funkcjonowanie firmy w dobie rosnącej skali ataków cybernetycznych, nie obciążając zespołu IT?

Postępująca digitalizacja i rozwój technologii używanych do budowy aplikacji przekładają się na możliwość wdrażania coraz lepszych funkcjonalności dla klientów z całego świata. Jednak w wielu organizacjach sprawność implementacji funkcji często jest ważniejsza niż zadbanie o ich bezpieczeństwo. Tymczasem cyberprzestępcy tylko czekają na szansę, aby móc skutecznie zakłócić działanie biznesu… Poznaj rozwiązania, które Cię wesprą w ochronie Twojego biznesu!

Troska o cyberbezpieczeństwo w biznesie to standard, nie luksus

Utrzymanie ciągłości funkcjonowania biznesu to nie tylko kwestia płynności finansowej czy stałego zapotrzebowania na usługi lub produkty. W 2021 roku jedna firma była atakowana średnio 270 razy, jak pokazują dane Accenture. To o 33 proc. więcej prób naruszenia bezpieczeństwa porównaniu z poprzednim rokiem[1].

Mimo tego, wiele firm wciąż nie jest dostatecznie przygotowanych na ataki cybernetyczne, a świadomość wiążących się z nimi zagrożeń maleje. Tymczasem powinno być wręcz odwrotnie, szczególnie biorąc pod uwagę, że cyberprzestępcy codziennie opracowują nowe strategie działania.

[1] https://www.accenture.com/us-en/insights/security/invest-cyber-resilience

Jakie mogą być skutki ataku cybernetycznego na firmę?

Zakłócenie ciągłości usług

Jedno udane naruszenie może doprowadzić m.in. do wyłączenia kas samoobsługowych we wszystkich sklepach danej firmy w kraju, odłączenia kluczowych elementów infrastruktury informatycznej, zatrzymania działania strony internetowej oraz procesów obsługi klienta.

Utrata dobrej reputacji

Klienci korzystają z usług Twojej firmy, bo Ci ufają. Jeśli nie jesteś w stanie spełnić ich oczekiwań, bo np. zabrakło dbałości o bezpieczeństwo ich danych lub zapewnienia dostępności usług, może to znacząco osłabić pozycję Twojego biznesu na rynku, nie wspominając o lojalności pracowników.

Straty finansowe

Tymczasowe zamknięcie sklepu lub zakładu czy przejściowe przerwy w działaniu strony… Wszystko to przekłada się na konkretne straty finansowe, nie tylko z racji bezczynności, ale również konieczności wdrażania procedur awaryjnych.

Problemy prawne

Przepisy dotyczące prywatności oraz ochrony danych osobowych jasno wymagają od każdej firmy odpowiedniego zabezpieczenia przechowywanych przez nią informacji. Niedostateczne chronienie wrażliwych danych może zatem doprowadzić do nałożenia na firmę kary, a także narazić ją na ewentualne procesy.

Jak chronić biznes przed atakami?

  • Przeprowadź audyt bezpieczeństwa zasobów biznesowych, zorientuj się, w których obszarach Twoja firma jest najbardziej podatna na naruszenia danych.
  • Zadbaj o ochronę danych wrażliwych przetwarzanych przez Twoje systemy, niezależnie od tego, czy dotyczą one klientów, czy pracowników.
  • Korzystaj z narzędzi, które umożliwiają bieżący wgląd w ruch sieci, sprawne analizy i raportowanie oraz prewencję i łagodzenie ataków, zanim dotrą one do Twojej infrastruktury informatycznej.
  • Wybieraj oprogramowanie opierające się na najnowszych technologiach, jak m.in. uczenie maszynowe czy sztuczna inteligencja – w nieustannie zmieniającym się świecie cyberbezpieczeństwa ciągła nauka to klucz do sukcesu.
  • Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę – rozkładaj procesy między chmurą, a infrastrukturą on premise.
  • Nie zapomnij o regularnym szkoleniu pracowników – to oni często bywają najsłabszym ogniwem nawet najlepiej zabezpieczonej organizacji. Jeden mail phishingowy wystarczy, aby zakłócić działanie biznesu

Dostęp do usług na wiele sposobów

Sybskrypcje

Określ, ile potrzebujesz stanowisk i zapisz się na okres jedno-, dwu-, lub trzyletni. Subskrypcja obejmuje utrzymanie i wsparcie dla uaktualnień z dostępnymi dodatkowymi opcjami samo-licencjonowania.

Licencje bezterminowe

Określ, ile potrzebujesz stanowisk oraz jakie usługi, i stwórz umowę licencyjną. Licencje bezterminowe trwają przez cały okres użytkowania produktu i są dostępne indywidualnie lub w pakietach.

Umowy licencyjne

Występują w wersjach trzyletnich
i pozwalają na skalowalność według zapotrzebowania dużych instytucji. Licencja obejmuje utrzymanie produktu
i wsparcie dla użytkownika.

Poznaj rozwiązania NetApp!

Poszukujesz rozwiązania szytego na miarę małego przedsiębiorstwa, a może dużej korporacji? Infrastruktura stworzona za pomocą macierzy oferowanych przez NetApp znajdzie zastosowanie w każdym środowisku. Już teraz wybierz rozwiązanie, które zapewni Twojej organizacji bezpieczeństwo, wydajność, niezawodność i efektywność kosztową.

Optymalizacja sieci z F5 Networks

F5 Networks to rozwiązania bazujące na połączeniu oprogramowania i sprzętu z funkcjonalnościami rozkładania ruchu pomiędzy różnymi serwerami (load balancing) w architekturze full proxy. Dzięki temu możesz kontrolować ruch przechodzącego przez Twoją sieć, optymalizując jej wydajność. Dowiedz się więcej >>

Zarządzanie egzekwowaniem polityk

Zwiększ wydajność sieci poprzez skuteczne zarządzanie politykami. Ze względu na wszechobecność urządzeń mobilnych, IoT i 5G, Twoja sieć musi być gotowa na kolejne wyzwania. BIG IP Policy Enforcement Manager (PEM) umożliwia egzekwowanie polityk, zapewniając elastyczność sieci i kontrolę nad nią oraz niezawodne działanie dla klientów. Nie tylko zyskujesz wgląd w wydajność sieci i zachowania osób korzystających z niej, ale również dostajesz narzędzia do zarządzania nimi. Dowiedz się więcej >>

Skalowalna ochrona w ramach F5 Cloud Services

Łatwe dostarczanie i konfigurowanie usług potrzebnych aplikacjom w ciągu kilku minut. Dzięki modelowi pay-as-you-go usługi F5 Cloud Services oferują przewidywalne ceny, elastyczność i możliwość automatycznego skalowania w celu zaspokojenia zmieniającego się popytu. Dowiedz się więcej >>

Zaawansowane zarządzanie zaporami aplikacyjnymi w centrum danych

Aplikacje oraz centra danych, w których są hostowane, są celem coraz bardziej wyrafinowanych ataków obliczonych na zakłócenie działania biznesu i kradzież danych wrażliwych. Sprawna neutralizacja takich zagrożeń to nie wszystko – ważna jest również skuteczna prewencja, która umożliwi zatrzymanie ataku zanim dotrze on do centrum danych. To możliwe dzięki F5 BIG-IP Advanced Firewall Manager. Dowiedz się więcej >>

Zintegrowane bezpieczeństwo aplikacji internetowych

Do większości włamań dochodzi na poziomie aplikacji. Chcąc chronić dane, musimy zadbać przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Zintegrowany pakiet bezpieczeństwa F5 pozwoli ochronić oprogramowanie przed stale zmieniającymi się zagrożeniami. Dowiedz się więcej >>

Zobacz projekty realizowane przez Axians

shutterstock_565403764-scaled
Budowa architektury sieciowej pod system digitalizacji akt

Integracja w jednym środowisku informatycznym blisko 10 najbardziej niezawodnych technologii w obszarze budowy sieci i systemów bezpieczeństwa.

F5-optymalizacja-ruchu-e1606834061559
Dostawa urządzeń do kierowania i równoważenia ruchu sieciowego

Axians dostarczyło i skonfigurowało zestaw urządzeń kierowania i równoważenia ruchu sieciowego dla Polskiego Radia SA.

shutterstock_318507608-scaled-(2)
System zdalnego dostępu dla Centrum Informatyki Resortu Finansów

Axians zainstalowało urządzenia i wdrożyło System Zdalnego Dostępu dla 30 tys. użytkowników. Kontraktem objęta została także realizacja szkoleń i warsztatów wdrożeniowych dla pracowników resortu finansów.

Jesteś zainteresowany zwiększeniem poziomu cyberbezpieczeństwa Twojej firmy? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wsparcie ekspertów i ofertę dedykowaną Twojej organizacji!