Popraw efektywność procesów biznesowych dzięki e-Fakturom

Krajowy System e-Faktur (KSeF) to centralna platforma pozwalająca na wystawienie, otrzymywanie i archiwizowanie faktur VAT oraz korekt. Funkcjonuje ona na rynku już od kilku lat, a niedługo korzystanie z niej będzie obowiązkowe dla każdego przedsiębiorstwa.

Korzystanie z KSeF jest aktualnie dla podatników dobrowolne. Jeszcze nie jest znany termin obowiązkowego wdrożenia, jednak Ministerstwo Finansów nie przewiduje rezygnacji z tej platformy. Firmy przetwarzające duże ilości faktur już dziś powinny mieć opracowane scenariusze połączenia swoich systemów finansowo-księgowych z KSeF. Pozostało niewiele czasu na przygotowanie swoich organizacji do przeprowadzenia wymaganych ustawowo zmian.

Wyzwania związane z KSeF

Połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur jest nie tylko złożonym wyzwaniem technologicznym, ale także procesowym. Konieczność przekazywania Ministrowi Finansów czy urzędom skarbowym, dużej ilości informacji w formie ustrukturyzowanej musi doprowadzić do zmian w zakresie oprogramowania dziedzinowego, jak również do przemodelowania obsługi procesów księgowych.

Może okazać się, że nie wszystkie dane, które firmy są zobligowane za pośrednictwem KSeF przekazać administracji skarbowej funkcjonują już dziś w odpowiedniej formie. A to oznacza, że część systemów ERP trzeba będzie przebudować jeszcze w tym roku. Dodatkowo nowa struktura logiczna przesyłania faktur do KSeF jest bardzo rozbudowana, zawiera wiele wymogów, które muszą być uwzględnione przy integrowaniu oprogramowania ERP z Krajowym Systemem eFaktur, tak żeby nie zaburzyć płynności finansowej i operacyjnego działania przedsiębiorstwa.

Korzyści biznesowe

Wprowadzenie elektronicznych faktur może widocznie zwiększyć efektywność procesów biznesowych w Twoim przedsiębiorstwie. Użytkownicy systemów SAP otrzymują kolejny kanał wejściowy dla jeszcze bardziej zautomatyzowanego i wydajniejszego przetwarzania faktur zakupowych. Poznaj korzyści biznesowe wdrożenia KSeF dla użytkowników systemu SAP.

Zwiększe efektywności procesów biznesowych

niższe koszty, eliminacja błędów i automatyzacja

Cyfryzacja biznesu

szybszy, zautomatyzowany obieg dokumentów pomiędzy firmami

Ułatwienie dostępu do dokumentów

automatyczna archiwizacja i szybki dostęp w razie kontroli

Połącz system SAP z KSeF razem z Axians

Axians zapewnia dostosowanie oprogramowania SAP do obsługi faktur w formie elektronicznej oraz oferuje pomoc w wyborze najbardziej optymalnych scenariuszy wdrożenia w zakresie połączenia systemu SAP z Krajowym Systemem e-Faktur.

OpenText & SAP

Rekomendowanym przez Axians rozwiązaniem do obsługi faktur zakupowych przychodzących z KSeF jest SAP Invoice Management by OpenText.
Poznaj jego kluczowe zalety:

  • rozwiązanie wewnętrzne w ramach systemu SAP
  • rozwija funkcjonalności modułów SAP FI, MM o obsługę przychodzących dokumentów – nie tylko faktur zakupowych
  • obsługa procesu w formule „end-to-end” dla faktur oraz innych dokumentów
  • wiele kanałów wejścia i formatów dokumentów
  • funkcja biznesowej akceptacji faktur, także mobilnie
  • możliwość wglądu w proces accounts payable : KPI, raportowanie, analizy
  • możliwość udostępnienia samoobsługowego portalu dostawcy

Wdrożenia OpenText z zakresu e-invoice

OpenText & SAP to eksperci we wdrażaniu rozwiązań z zakresu e-invoicingu w przedsiębiorstwach. Partnerzy od ponad 15 lat zapewniają dostęp do kompleksowych narzędzi do automatyzacji przetwarzania dowolnych dokumentów przychodzących do systemów SAP, w tym faktur zakupowych. Poznaj wdrożenia OpenText w oparciu o technologię SAP z zakresu e-invoice z Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii:

2-3
Elektroniczne faktury w Australii w standardzie PEPPOL. Jak zwiększyć PKB?

W 2019 roku Australia i Nowa Zelandia wprowadziły wspólne standardy dotyczące fakturowania elektronicznego między instytucjami publicznymi a firmami (B2G, Business to Government).

22
Włochy: e-faktury narzędziem zmniejszającym luki VAT

Włochy to jeden z pierwszych krajów w Europie, który wprowadził e-fakturowanie dla transakcji między sektorem publicznym a biznesem (B2G, Business to Government) oraz między firmami (B2B, Business to Business).

21
Korzyści z cyfryzacji fakturowania na przykładzie wdrożeń rozwiązań OpenText

Coraz więcej krajów, w tym także i Polska, decyduje się na wdrożenie centralnego systemu obsługi faktur. Jakie są faktyczne korzyści z e-fakturowania?

Blog

Wdrożenie centralnego systemu do obsługo e-faktur przyniesie konkretne korzyści dla Twojego przedsiębiorstwa.
Dowiedz się więcej!

22
E-faktura dla wszystkich? Korzyści z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF)

Jak wiele mówi czytelnikom skrót KSeF? Teraz na stałe wejdzie do słownika podatników, administratorów biur i księgowych. Rada Ministrów poparła zmianę w ustawie VAT i Krajowy System e-Faktur staje się faktem.

21
KSeF: jak zacząć przygotowania od 1 stycznia 2023 roku?

W dniu 1 grudnia 2022 r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy od podatku towarów i usług, która wprowadzi duże zmiany w codzienności polskich przedsiębiorców. Jakie obowiązki czekają na firmy działające w Polsce w 2023 roku?

F5-optymalizacja-ruchu-e1606834061559
System obiegu faktur zakupowych dla Sanok Rubber Company

Zespół Axians dostarczył licencje i wdrożył obieg faktur zakupowych w systemie SAP. Rozwiązanie wykorzystuje technologię OpenText i SAP Fiori.

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzić integrację Krajowego Systemu e-Faktur ze strukturami SAP w Twoim przedsiębiorstwie?

Partnerzy technologiczni rozwiązania

Partnerem serwisu jest OpenText - światowy lider na rynku rozwiązań typu Enterprise Content Management (ECM) pozwalających na optymalizację i automatyzację procesów zarządzania informacją. Od trzydziestu lat dostarcza aplikacje do zarządzania treścią i danymi dla największych światowych przedsiębiorstw i agencji rządowych.

SAP to jeden z największych globalnych producentów oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi zajmujący się opracowywaniem rozwiązań pozwalających poprawić skuteczność procesów przetwarzania i przepływu danych w organizacjach.