E-rząd: uodpornijmy państwo polskie

Epidemia koronawirusa jest trudnym testem dla społeczeństw i obywateli, gospodarek i firm oraz państw i ich struktur.

Wynikające z walki z rozprzestrzenianiem wirusa obostrzenia i ograniczenia w funkcjonowaniu dotknęły administrację publiczną, uniemożliwiając lub utrudniając wielu jej jednostkom świadczenie usług dla obywateli.
Instytucje publiczne i procesy administracyjne można uodpornić na tego typu wyzwania. Kluczem jest dalsza cyfryzacja administracji – światowy trend, w którym bierzemy udział jako S&T, wdrażając projekty cyfryzacyjne w wielu państwach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym także i w Polsce.
Czy polskie instytucje są gotowe na funkcjonowanie w warunkach izolacji społecznej i ograniczenia mobilności ludzi? Jak przygotować je na nowe wyzwania? Jakie obszary w administracji publicznej działają już „cyfrowo”? Dlaczego cyfryzacja jest przyszłością administracji publicznej? Zapraszamy do serwisu poświęconego praktyce S&T we wdrożeniach projektów cyfryzacyjnych kategorii e-government.

Case Studies

Wordpress
Pierwsze w Polsce wdrożenie SAP S4/HANA dla instytucji publicznej

Projekt dostawy zintegrowanego systemu informatycznego klasy ERP zrealizowany przez S&T dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych to pierwsze wdrożenie SAP S4/HANA u klienta publicznego w Polsce.

shutterstock_565403764-scaled-(1)
Budowa architektury sieciowej pod system digitalizacji akt

Integracja w jednym środowisku informatycznym blisko 10 najbardziej niezawodnych technologii w obszarze budowy sieci i systemów bezpieczeństwa.

shutterstock_276888647-1-scaled
Utrzymanie platformy e-zdrowie

Rozwój platformy e-zdrowie, wspierającej funkcjonowanie takich systemów jak: eRecepta, eSkierowanie, ePacjent, eGabinet czy eDokumentacja Medyczna, to przykład realizacji S&T w obszarze utrzymania systemów dedykowanych.

19_realizacje-UKE-PUE
Zaprojektowanie i wdrożenie Platformy Usług Elektronicznych

Projekt realizowany przez Axians na rzecz UKE obejmował zaprojektowanie, wykonanie, skonfigurowanie, dostarczenie, wdrożenie, rozwój i serwis „Platformy Usług Elektronicznych” (PUE).

18_relizacja-UDT
Zaprojektowanie, wdrożenie i utrzymanie portalu internetowego e-UDT

Budowa platformy obsługującej proces pełnej inwentaryzacji maszyn i ich przeglądów oraz badań technicznych.

aaa
Modernizacja data center GUS – rozbudowa sieci LAN

Axians zrealizował projekt wdrożenia urządzeń sieciowych na potrzeby modernizacji sieci LAN, stworzenia systemu monitorującego oraz bezprzewodowej sieci Wi-Fi w jednostkach podległych Głównemu Urzędowi Statystycznemu, na potrzeby projektu systemu informacyjnego statystyki publicznej.

Eksperci

Napisali o nas

Wprowadzenie elektronicznych faktur może widocznie zwiększyć efektywność procesów biznesowych w Twoim przedsiębiorstwie. Użytkownicy systemów SAP otrzymują kolejny kanał wejściowy dla jeszcze bardziej zautomatyzowanego i wydajniejszego przetwarzania faktur zakupowych. Poznaj korzyści biznesowe wdrożenia KSeF dla użytkowników systemu SAP.

Czy ustrukturyzowanie e-faktur może być korzystne?

Źródło: Rzeczpospolita

Połączenie z Krajowym Systemem e-Faktur jest nie tylko wyzwaniem technologicznym, ale także procesowym. Ustawa wprowadza zupełnie nowe spojrzenie na definicję faktury i sposobu jej obiegu. Więcej o tym, jak przygotować się do KSeF, pisze Małgorzata Wyszyńska, Solution Architect w Axians

Digitalizacja
dokumentów

Źródło: Rzeczpospolita

Dziewięciu na dziesięciu liderów biznesowych wierzy, że transformacja biznesowa ich firmy będzie kluczowa do osiągnięcia sukcesu. Jednak, aby było to możliwe, proces musi być przemyślany od początku do końca. Od czego zacząć? Wskazówkami dla firm dzieli się Magdalena Kowalczyk, Presales Konsultant.

Transformacja cyfrowa profesjonalizuje się.

Źródło: Gazeta Finansowa

Firmy coraz częściej rozumieją wagę transformacji cyfrowej. Dostrzegając, jak bardzo jest to złożony proces, sięgają po usługi specjalistów, którzy wprowadzają biznes w nową epokę procesów i narzędzi. Jak to przebiega i jaką rolę w tym procesie odgrywają systemy ECM? O tym pisze Anna Horodecka, Key Account Manager w Axians.

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie przeprowadzić integrację Krajowego Systemu e-Faktur ze strukturami SAP w Twoim przedsiębiorstwie?